Plany dwóch krajów UE na stable coiny. Bitcoin będzie pochłaniał rynek złota..

Najważniejsze newsy ubiegłego tygodnia a w nich m.in. JP morgan uważa, że Bitcoin jest substytutem inwestycyjnym złota i z czasem będzie wypierał metal w tej kwestii. Plany dwóch krajów UE na dwa kolejne stable coiny. Giełda kryptowalutowa największego singapurskiego banku i wiele więcej. Zapraszamy!

1. Strategowie z JPMorgan Chase & Co. uważają, że Bitcoin będzie nadal pochłaniał rynek złota w nadchodzących latach.
Inwestorzy coraz częściej wybierają Bitcoin zamiast złota. Wydaje się, że ostatnie wzrosty cen kryptowalut są spowodowane dywersyfikacją z dala od złota. Strategowie z JPMorgan Chase & Co. uważają, że trend ten może się utrzymać wraz ze wzrostem zainteresowania wschodzącą klasą aktywów.

2. Najstarszy europejski bank uruchomił stablecoina Euro na blockchainie Stellar
Niemiecki Bankhaus von der Heydt, czyli BVDH, ogłosił uruchomienie stablecoina opartego o euro w sieci Stellar. Bank twierdzi, że jest to pierwszy tego typu token, który zostanie wyemitowany przez instytucję bankową.

EURB jest w pełni regulowany i w 100% zabezpieczony przez euro. To umożliwia inwestorom instytucjonalnym i bankom korzystanie z kryptowaluty bez narażenia na ryzyko kontrahenta. Aktywo to nie będzie dostępne do handlu na giełdach ze względu na rygorystyczne wymogi regulacyjne i KYC.

3. Szwecja kontynuuje debatę nt. cyfrowej korony.
O planach kraju mówiło się już wcześniej. (Szwecja lubi być chyba innowacyjna na tym polu, bowiem jako pierwsze państwo w historii utworzyła bank centralny.) Według opublikowanego w piątek artykułu Bloomberga, eksperci kraju zbadają wykonalność przeniesienia krajowej infrastruktury płatniczej na walutę cyfrową. Warto jednak dodać, że już dzisiaj Szwecja charakteryzuje się tym, że jest jedną z najbardziej bezgotówkowych gospodarek na globie.

4. Cyfrowe euro nie powstanie tak szybko, jak sądzono
Decyzja o wprowadzeniu na rynek cyfrowego euro może nie zapaść tak szybko, jak sądzono. Władze finansowe w Europie mogłyby opracować plan samej emisji cyfrowej waluty już w 2021 r., ale nie oznacza to szybkich, dalszych działań w tej kwestii. Przynajmniej takiego zdania jest dyrektor Europejskiego Banku Centralnego Holger Neuhaus. Jest też sceptyczny w kwestii nagłej emisji e-euro na rynki.

5. Komisja Europejska chce eksperymentować z blockchainem
Unia Europejska potwierdza, że chce mocno inwestować w blockchaina. Komisja Europejska zaprasza obecnie firmy do składania ofert na przedkomercyjne zamówienia (PCP) dot. tej właśnie technologii.

Ogólnie rzecz biorąc procedura PCP to w praktyce zakup usług badawczo-rozwojowych przez sektor publiczny w celu dostosowania nowej lub powstającej technologii do jego potrzeb.

6. Facebook ma problem z nową nazwą Libry
Plan Facebooka dot. zmiany nazwy jego projektu stablecoina z Libra na Diem spotkał się z zastrzeżeniami prawnymi ze strony małego europejskiego start-upu o tej samej nazwie.

7. Kraje G7 chcą jasnych regulacji branży kryptowalut
Departament Skarbu USA ogłosił w poniedziałek, że ministrowie finansów i urzędnicy banków centralnych z krajów G7 chcą wprowadzenia jasnych regulacji branży kryptowalut. Uczestnicy spotkania omówili m.in. ostatnie działania związane z CBDC i prywatnymi stablecoinami.

8. Największy bank w Singapurze, DBS, uruchamia własną giełdę BTC
Największy bank w Singapurze, DBS Bank, potwierdził, że planuje uruchomić giełdę kryptowalut z początkowo czterema głównymi aktywami cyfrowymi według kapitalizacji rynkowej: BTC, XRP, ETH i BCH. Może to dodatkowo napędzić popyt na kryptowaluty w tym kraju.

9. Sieć Ethereum pokazuje siłę przy niskich cenach gazu i wysokich zyskach PoS
Według Crypto Fees, Ethereum wygenerowało prawie 1,6 miliona dolarów opłat w porównaniu do 895 000 dolarów Bitcoina. Patrząc na siedmiodniową średnią opłat, sieć Ethereum osiągnęła imponujące 2,43 miliona dolarów w porównaniu do 1,97 miliona dolarów na Bitcoinie.

10. W 24 godziny do funduszu Grayscale wpłynęło 1,3 tys. BTC i 100 tys. ETH
Dane przesłane dalej przez dyrektora generalnego Grayscale Gary’ego Silberta sugerują, że firma kupiła o 1276 więcej Bitcoinów w ciągu ostatniego dnia. Gdzie indziej były twierdzenia, że firma kupiła kolejne 100 000 Etheru.

Zakup opiewa na okrągłe 241 milionów dolarów. Dane pojawiają się w arkuszu kalkulacyjnym, który oblicza cenę akcji i NAV (wartość aktywów netto) różnych trustów kryptograficznych w skali Grayscale.

11. Wieloryby czerpały zysk, podczas gonitwy traderów za wzrostam Bitcoina
Raport analizujący dane handlowe OKEx BTC / USDT w celu oceny zachowań rynkowych i trendów podczas ostatniego rajdu Bitcoina.

Polecamy produkty których również używamy:

Exit mobile version