Bitcoin substytut złota, kamień milowy w procesie adopcji, Goldman Sachs wnioskuje o ETF


Wzrost 4-krotny ceny Bitcoina, BTC jako substytut złota, a także zarzuty dla naganiaczy FutureNet. To główne tematy mijającego tygodnia w świecie, oczywiście zaraz po akceptacji krypto przez Teslę. Po więcej informacji zapraszamy do naszego podsumowania

1. Fidelity i Goldman Sachs wnioskują o ETF Bitcoina do SEC
W odpowiedzi na zapotrzebowanie nowych produktów dla inwestorów, zarówno Fidelity Investments, jak i Goldman Sachs złożyły wniosek o fundusze giełdowe (ETF) na Bitcoina w amerykańskiej SEC. Goldman Sachs złożył wniosek 19 marca, a Fidelity kilka dni później 24 marca. Jeśli się powiedzie, firmy zaoferują fundusz, który śledzi cenę Bitcoina na giełdach w Stanach Zjednoczonych. Wiele firm od ponad roku stara się o zatwierdzenie ETF w USA i rynek od dawna to przewidywał.

2. Jarome Powell: Bitcoin jest substytutem złota, a nie dolara
Przewodniczący Rezerwy Federalnej, Jerome Powell stwierdził, że Bitcoin nie ma szans na pokonanie dolara amerykańskiego jako środka wymiany. Powiedział jednak, że pierwotna kryptowaluta może być substytutem złota. Co więcej potwierdził on też wcześniejsze stanowisko Fedu w sprawie wprowadzenia własnej cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Według Powella Stany Zjednoczone nie muszą się spieszyć z wprowadzaniem cyfrowego dolara. Nie muszą być też pierwszym krajem, który uruchomi własne CBDC.

3. Glassnode: Cena Bitcoina może wzrosnąć jeszcze 4-krotnie
Według firmy analitycznej Glassnode, podczas trwającej hossy cena Bitcoina może wzrosnąć jeszcze czterokrotnie. Firma swoją prognozę opiera na wskaźniku o nazwie Long-Term Holder MVRV. Jednocześnie rośnie także aktywność w sieci. Liczba niezerowych portfeli i tych przechowujących 0,01 BTC lub więcej osiągnęła nowy rekord wszech czasów.

4. Bank Japonii utworzył komitet, który ma pomóc w testowaniu CBDC
Bank Japonii poinformował w piątek, że utworzył „komitet łącznikowy i koordynacyjny”, który ma wesprzeć jego działania dot. przetestowania cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Przedstawiciele japońskiego banku centralnego zapowiedzieli w marcu, że wstępne testy CBDC w Japonii rozpoczną się wiosną. Zadaniem nowo powołanego komitetu jest pełnienie funkcji łącznika między bankiem centralnym a sektorem prywatnym.

5. Tomasz Chróstny, prezes UOKiK, postawił zarzuty osobom powiązanym z FutureNet
Prezes UOKiK Tomasz Chróstny postawił właśnie zarzuty trzem przedsiębiorcom. Oskarżeni promowali projekty FutureNet, FutureAdPro i namawiali do przystępowania do sieci NetLeaders.

6. Fundacja IOTA chce stworzyć blockchainowy paszport szczepień na COVID-19
Fundacja IOTA prowadzi obecnie rozmowy z rządem USA. Tematem jest stworzenie „paszportu szczepień” na COVID-19, który byłby oparty na technologii blockchain.

7. Tesla zaczęła akceptować płatności w bitcoin
Zgodnie z informacją, którą podał dziś na Twitterze Elon Musk, producent e-samochodów Tesla zaczął akceptować bitcoin. To nowy kamień milowy w procesie adopcji kryptowaluty.

8. Smart kontrakty Cardano już w kwietniu lub maju
Założyciel Cardano, Charles Hoskinson, udostępnił wideo, w którym przedstawia roadmap projektu na najbliższe miesiące. Wynika z niego, że sieć testowa dla długo oczekiwanych smart kontraktów powinna zostać uruchomiona pod koniec kwietnia lub na początku maja.

9. Staked uruchamia fundusz ETH dla inwestorów instytucjonalnych
Operator węzła Blockchain, Staked zanurzył się w przestrzeni zarządzania zasobami kryptograficznymi. Ujawnił nowy fundusz ETH przeznaczony dla akredytowanych inwestorów z siedzibą w USA. Minimalna subskrypcja nowego produktu to 25 000 USD. Odpowiada to 15,5 ETH, przy obecnej cenie nieco ponad 1600 USD za sztukę. Istnieje również 12-miesięczny okres blokady. Według Staked Trust jest „pierwszym narzędziem inwestycyjnym, które oferuje połączenie ekspozycji aktywów cyfrowych oraz nagród za staking”.

Polecamy produkty których również używamy:

Jeżeli uważasz, że jest produkt lub usługa w zakresie kryptowalut godna uwagi to daj nam znać na Messengerze lub na kontakt@jpktraders.pl.

Exit mobile version