Co zapoczątkowało spadki, Rosja szykuje cyfrowego rubla, SEC górą nad XRP

podsumowanie_wiadomosci_jpktraders

Na grafice Brad Garlinghouse i David Rubenstein. Źródło: artnews, usaherald.com

W dzisiejszym podsumowaniu oczywiście rozpoczynamy od newsa z zeszłego tygodnia, który najprawdopodobniej zapoczątkował spadki na rynku – Chiny zakazują świadczenia usług krypto. Ponadto porównanie co zużywa więcej prądu – system bankowy czy Bitcoin. Rosja szykująca cyfrowego rubla do końca tego roku oraz Korea Południowa, która przeprowadza już testy CBDC

1. Chiny zakazują instytucjom finansowym świadczenia usług krypto
W ramach nowo wprowadzonego zakazu żadne banki ani platformy płatności online nie mogą oferować klientom żadnych usług związanych z kryptowalutami. Stanowi to zmianę w stosunku do zeszło miesięcznego oświadczenia Ludowego Banku Chin (PBoC), że Bitcoin (BTC) jest „alternatywą inwestycyjną”.

2. Bitcoin vs system bankowy. Co zużywa więcej energii?
Galaxy Digital opublikowało w zeszłym tygodniu raport zatytułowany “On Bitcoin’s Energy Consumption. Nowy raport wskazuje, że system bankowy zużywa ponad dwa razy więcej energii niż Bitcoin. Autorzy przeanalizowali zużycie energii przez BTC i porównali je z przemysłami bankowości i złota.

3. Rządy nie mogą powstrzymać kryptowalut – prezes Carlyle Group
Po zapewnieniu, że kryptowaluty zostaną tutaj, David Rubenstein podkreślił, że rządy nie mogą powstrzymać inwestorów przed inwestowaniem w nie. Rządy, które chcą lub mogą powstrzymywać kryptowaluty, są „nierealistyczne w tym momencie” – zauważył były przewodniczący Smithsonian Institution – David Rubenstein. Ponadto nakreślił znaczącą rolę aktywów cyfrowych w branży finansowej i przewidział, że nie znikną.

4. Drugi co do wielkości bank w USA dołącza do sieci rozliczeń akcji blockchain firmy Paxos
Bank of America dołączył do Paxos, firmy opartej na sieci rozliczeniowej blockchain dla amerykańskich akcji. BoA staje się trzecim bankiem, wraz z Credit Suisse i Nomurą, który wypróbowuje usługę rozliczeń Paxos. Usługa zatwierdzona przez regulatora jest obecnie ograniczona do transakcji wewnętrznych.

5. Rezerwa Federalna opublikuje dokument dotyczący cyfrowego dolara
Przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział, że bank centralny opublikuje dokument dyskusyjny na temat potencjalnej waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC) jeszcze tego lata.

6. Prototyp cyfrowego rubla powstanie do końca 2021 roku
Według wysokiego rangą urzędnika, Bank Centralny Rosji (CBR) przygotowuje się do wypuszczenia prototypu cyfrowej wersji fiata jeszcze pod koniec 2021 roku. Przelewy cyfrowego rubla między osobami prywatnymi będą bezpłatne. Co więcej, będzie on miał status prawnego środka płatniczego na równi z tradycyjną walutą Rosji.

7. Bank Korei uruchamia próbnej funkcjonalności CBDC w próbnym teście
Bank centralny Korei Południowej planuje przeprowadzenie próbnego testu na funkcjonalność waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC), zgodnie z raportami. Głównym celem testu jest sprawdzenie, czy CBDC może służyć rozliczeniu i przekazowi na zakup towarów i usług.

Test rozpocznie się w sierpniu 2021 roku i zakończy się w czerwcu 2022 roku. Bank centralny nie wybrał jeszcze operatora do pilotażu, ale otworzy okazję do oferentów. Bank wspomniał o pracach nad CBDC w przeszłości, choć był to najbardziej merytoryczny wysiłek do tej pory. Bank Korei podkreślił również, że niekoniecznie zamierza wdrożyć walutę cyfrową. Celem badania jest tylko sprawdzenie wykonalności i skuteczności CBDC.

8. Sony zgłasza patent na zakłady BTC na Playstation i innych konsolach
Gigant elektroniki Sony ujawnił patent, który pozwoliłby na wprowadzenie Bitcoinowych zakładów do produktów elektroniki użytkowej i konsol, takich jak np. Playstation. Widzowie rozgrywki mogliby obstawiać, co wydarzy się dalej w zawodach e-sportowych. Kursy byłyby obliczane przez algorytm maszynowy w zależności od rankingów lub historii poprzednich meczów. Może to mieć związek z pewnymi ruchami, które Sony wykonało wcześniej w tym roku.

9. Inwestorzy z USA będą musieli zgłaszać do skarbówki transakcje kryptowalutowe o wartości powyżej 10 000 USD
Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych wezwał do bardziej rygorystycznego traktowania zobowiązań podatkowych względem kryptowalut. Stwierdzono, że właśnie w tej materii istnieje znaczne ryzyko uchylania się obywateli USA od obowiązków podatkowych. Wszystkie transakcje powyżej 10 000 USD będą musiały być zgłaszane do IRS w celach dokumentacyjnych i podatkowych.

10. Ripple ogłasza partnerstwo z Narodowym Bankiem Egiptu
Firma Ripple ogłosiła swoje partnerstwo z największym egipskim bankiem, National Bank of Egypt (NBE). RippleNet, globalna sieć płatności, połączy NBE z LuLu International Exchange, dostawcą usług finansowych z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, i będzie przetwarzać płatności transgraniczne.

11. SEC vs. Ripple. Sędzia zadaje cios
Sędzia Sarah Netburn odrzuciła wniosek Ripple o powstrzymanie SEC przed wysyłaniem wniosków dotyczących protokołu ustaleń do zagranicznych organów nadzoru w kontekście papierów wartościowych. Ripple twierdziło, że takie żądania miały na celu zastraszenie jego zagranicznych partnerów biznesowych. Sędzia stwierdziła jednak, że „nie ma żadnych dowodów” na to, że zostały wydane „w złej wierze”.

12. Audyty mogłyby rozwiązać spór o energię kryptowalut – mówi Elon Musk
Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, powiedział, że audyty energetyczne dużych kopalni Bitcoinów (BTC) mogą pomóc w rozwiązaniu problemu dotyczącego wpływu kryptowalut na środowisko.

13. Musk stawia kryptowaluty ponad fiatami, rynek nadal spada
Prezes Tesli, Elon Musk, promuje kryptowaluty zamiast walut fiducjarnych pomimo ciągłej wyprzedaży na rynku. Niedawno miliarder spotkał się z ostrą krytyką. Musk wcześniej oświadczył, że Tesla nie będzie już akceptować BTC jako formy płatności. Zmiana stanowiska została przypisana obawom środowiskowym podczas wydobywania Bitcoinów.

14. Wolumen produktów giełdowych ETH przewyższa BTC
Firma CoinShares poinformowała o rekordowym wolumenie produktów giełdowych platformy. Co ciekawe ekspozycja na Ethereum (ETH) jest wyższa niż na Bitcoina (BTC). Raport CoinShares wskazuje, że 19 maja 2021 r. wolumen krypto produktów giełdowych wyniósł 490 milionów dolarów. Produkty inwestycyjne Ethereum stanowiły aż 312 mln USD, czyli 63% całości. Pozostałe 179 mln dolarów, czyli 37% udziału reprezentuje skumulowany wolumen handlu produktów inwestycyjnych Bitcoina, Litecoina i XRP. Dodatkowo CoinShares podkreśla, że rekordowy wolumen wystąpił w dniu charakteryzującym się wysoką zmiennością rynku.

15. Bitcoin jest w fazie bańki, Ethereum może go prześcignąć – twierdzi Vitalik Buterin
Założyciel Ethereum, Vitalik Buterin, uważa, że na rynku ​​kryptowalut trwa bańka, a debata dot. ekologii, tocząca się wokół wydobywania Bitcoinów, prowokuje, by w blockchainie zaszły zmiany technologiczne. Buterin rozmawiał z CNN i zauważył, że „jak dotąd mieliśmy co najmniej trzy duże bańki na kryptowalutach”. Jak dodał, obecna mogła się już skończyć wcześniej, ale jednocześnie nie jest wykluczone, że potrwa jeszcze kilka miesięcy

16. Staking Ethereum obniży zużycie energii o 99%
Zużycie energii przez Ethereum spadnie dramatycznie w miarę przechodzenia od wydobycia do stakowania. Według nowego posta na blogu Carla Beekhuizena z Fundacji Ethereum, Ethereum zmniejszy zużycie energii o 99,95% po przejściu na PoS.

17. Zespół NBA Brooklyn Nets rozważa sprzedaż biletów za pośrednictwem Bitcoin
Brooklyn Nets z National Basketball League (NBA) to najnowsza profesjonalna drużyna sportowa, która dołącza do świata kryptowaluta. Właściciel Nets, John Abbamondi, mówi, że jego organizacja jest gotowa do wydania oświadczenia „w nadchodzących tygodniach lub miesiącach”, które będzie odnosiło się do kryptowalut. W szczególności ma ono dotyczyć możliwości zakupu biletów na mecze u siebie za pomocą Bitcoina (BTC) lub innych aktywów cyfrowych.

Polecamy produkty których również używamy:

Jeżeli uważasz, że jest produkt lub usługa w zakresie kryptowalut godna uwagi to daj nam znać na Messengerze lub na kontakt@jpktraders.pl.

Exit mobile version