Podsumowanie ubiegłego tygodnia, a w nim m.in. spore zainteresowanie „shortowaniem” BTC przez duże instytucje czy więcej informacji o gorącym temacie czyli przejściu ETH na standard PoS. Po więcej tematów zapraszamy do artykułu poniżej.
1. Instytucje shortują Bitcoina na potęgę
Zainteresowanie shortowaniem Bitcoina przez inwestorów instytucjonalnych rośnie w niespodziewanym tempie. Wszystko dzięki uruchomionemu niedawno, pierwszemu ETF’owi umożliwiającemu obstawianie spadków na Bitcoinie. Według wyników analizy przeprowadzonej przez CoinShares, inwestowanie w spadki BTC tylko w ostatnim tygodniu przyciągnęło kapitał w wysokości 64 mln dolarów.
2. Kolejne testy Ethereum udane! Kiedy przejście na Proof Of Stake?
Przedostatni test na swoim Twitterze podsumował m.in. Terence Tsao. Zauważa on, że zakończył się on sukcesem, jednocześnie między 25% a 30% walidatorów przeszło w tryb offline po scaleniu. Przyczyną tego miały być niewłaściwe konfiguracje. Zaznaczył on, że nie wpłynie to na termin scalenia
3. UE finalizuje szerokie regulacje dla sektora kryptowalutowego
Unia Europejska (UE) uzgodniła szeroko zakrojone regulacje, aby oswoić Dziki Zachód rynku kryptowalut. Przepisy obejmują ochronę inwestorów, względy środowiskowe, stablecoiny oraz inne aspekty rynku.
4. Turcja przyjmuje Bitcoina, a inflacja osiąga 24-letni szczyt
Stopa inflacji w Turcji osiągnęła najwyższy poziom od 24 lat, a roczna stopa inflacji wynosi obecnie 78,62%. Turecki Instytut Statystyczny opublikował tę liczbę, a miesięczny wzrost wyniósł 4,95%. Turcy zwracają się do BTC jako zabezpieczenie przed inflacją
5. Analiza Glassnode: Czerwcowy spadek wyeliminował z rynku “turystów”
Rekordowy spadek ceny Bitcoina w czerwcu wyeliminował w zasadzie całą resztę “rynkowych turystów”. Na froncie pozostali jedynie jedynie zagorzali hodlerzy. Do takich wniosków doszli analitycy Glassnode.
6. USA są liderem na rynku instalacjach bitomatów i generowania mocy hash sieci bitcoina
Stany Zjednoczone nadal dominują na rynku instalacjach bitomatów i generowania mocy hash sieci bitcoina. To efekt m.in. zakazu miningu, jaki w 2021 r. wprowadził rząd Chin.
7. Zwolnienia w krypto: 3500 specjalistów bez pracy, kolejne zwolnienia w najbliższym czasie
Kryptowalutowy rynek niedźwiedzia zadał znaczący cios rynkowi pracy w tym sektorze. Zwolnienia w krypto sprawiły, że do dnia 2 lipca pracę straciło co najmniej 3500 specjalistów z całego świata w dziedzinie marketingu kryptowalutowego, zasobów ludzkich, wsparcia technicznego i programowania.
8. Jaka bessa ? Poziom zaufania konsumenckiego wysoki wśród właścicieli kryptowalut
Kryptowalutowy rynek niedźwiedzia zadał znaczący cios rynkowi pracy w tym sektorze. Raport firmy badawczej Morning Consult z 7 lipca pokazuje, że chociaż średnie nastroje dorosłych konsumentów w Stanach Zjednoczonych (USA) spadły o 13,5% od połowy stycznia, zaufanie wśród właścicieli kryptowalut utrzymało się stosunkowo lepiej, spadając tylko o 8,1% w tym samym okresie.
9. Średnia opłata za gaz Ethereum spada do 1,57 USD najniżej od 2020
Średnia opłata transakcyjna na blockchainie Ethereum spadła do 0,0015 ETH lub 1,57 USD – wartości, którą wcześniej widziano w grudniu 2020 r. Jednak począwszy od stycznia 2021 r. opłaty za gaz Ethereum wzrosły z powodu szumu wokół niewymiennych tokenów (NFT), zdecentralizowanych finansów ( DeFi) i obiecującej hossy.
10. Hype na NFT umarł? Jak dziś wygląda zainteresowanie NFT?
Przyczyn malejącego zainteresowania NFT upatruje się m.in. w ogólnych nastrojach panujących na rynku kryptowalut. Bessa źle wpływa na nastawienie inwestorów. Negatywne nastawienie może być pogłębione przez spadające ceny ETH i rosnące opłaty transakcyjne. Nie bez znaczenia są także czynniki ekonomiczne, takie jak rosnąca inflacja.
11. USA chcą, by japońskie giełdy kryptowalut nie obsługiwały klientów z Rosji
Amerykańscy dyplomaci chcą, by japońskie giełdy kryptowalut odcięły się od rosyjskich klientów. Oczywiście ma być to kolejnym etapem odcinania reżimu Władimira Putina od zagranicznych rynków.
ŹRÓDŁO INFORMACJI: BEINCRYPTO.PL , COINSPECTOR.PL , BLOCKSPACE.PL , BITHUB.PL , BITCOIN.PL , TWITTER.COM, WWW.WORLDMASTER.PL , FORUM.BITCOIN.PL , STEEMIT.COM , WWW.KRYPTOPORTAL.PL , CRYPTOPANIC.COM , BITCOIN-ONLINE.PL , COINTELEGRAPH.COM , BITCOINMAGAZINE.NL , WWW.COININSIDER.COM , WWW.FORBES.COM , CRYPTOPOTATO.COM , AMBCRYPTO.COM , DECRYPT.CO , ZYCRYPTO.COM
Polecamy produkty których również używamy:
Jeżeli uważasz, że jest produkt lub usługa w zakresie kryptowalut godna uwagi to daj nam znać na Messengerze lub na kontakt@jpktraders.pl.