Krypto w banku, bitcoin bez internetu i kryzys na..

W tym tygodniu na topie jest USA i możliwość przechowywania krypto w banku, zabezpieczeniem posiadaczy Bitcoinów w Wenezueli przed utratą internetu oraz parę słów o nie tak dawno popularnych tokenach DEFI i ich aktualnej sytuacji. Pełną listę artykułów możecie znaleźć w poniższym podsumowaniu

Amerykańskie banki mogą teraz przechowywać stablecoiny
Urząd Kontrolera Walut (OCC) okazuje się być zwolennikiem amerykańskiej branży kryptowalut. Kilka tygodni temu zezwolił amerykańskim bankom na przechowywanie kryptowalut w imieniu swoich klientów. Wczoraj regulator wystosował kolejny list, w którym dał zielone światło krajowym bankom i federalnym stowarzyszeniom oszczędnościowym, na przechowywanie stablecoinów zabezpieczonych walutą fiducjarną.

Bitcoin bez internetu. Węzeł satelitarny w Wenezueli
Posiadacze Bitcoina w Wenezueli nie potrzebują już internetu, aby przesyłać swoje kryptowaluty. Dzisiaj, Cryptobuyer – start-up oferujący kryptowalutowe płatności – ogłosił uruchomienie pierwszego, bitcoinowego satelitarnego węzła. Projekt powstał dzięki współpracy Cryptobuyer, Blockstream i zespołu prowadzonego przez entuzjastę kryptowalut Aníbala Garrido.

Korelacja między bitcoinem a złotem osiągnęła roczny szczyt
Zrealizowana korelacja między bitcoinem a złotem osiągnęła roczny szczyt. Czy to oznaka tego, w którym inwestorzy coraz bardziej postrzegają BTC jako store of value?

O tokenie stworzonym dla żartu, który kosztował blisko 2000 USD
MEME to projekt zainspirowany satyrą dewelopera ConsenSys na temat bańki yield farming. Jego wycena sięgnęła blisko 100% wzrostu w ciągu 24 godzin. To dotychczasowe ATH na poziomie 1962 USD zostało wyznaczone po listingu tokena na Poloniex. W chwili publikacji tego tekstu, MEME spadł do 1534 USD

Glassnode stawia decentralizację Uniswap pod znakiem zapytania
Według Glassnode, Uniswap mógł wprowadzić społeczność w błąd w kwestii tokenów UNI. Binance może być obecnie jedynym, który jest w stanie przedstawiać propozycje governance w Uniswap. To zaś, rzecz jasna, nie wróży dobrze jego zdecentralizowanemu konkurentowi.

Tokeny DeFi krwawią w kryzysie rynku kryptowalut
Wyprzedaż na całym rynku przyspieszyła i wydaje się, że tokeny DeFi osiągają obecnie największe spadki, ponieważ wiele z nich oddala się od swoich rekordów wszechczasów (ATH).

KuCoin zhackowany! Skradziono 150 mln dolarów
Giełda KuCoin, która sama siebie określa jako “najbardziej zaawansowana i bezpieczna giełda kryptowalut służąca do kupna i sprzedaży Bitcoina, Ethereum, Litecoina, TRONa, USDT, NEO, XRP, KCS, i innych” została zhakowana. Hakerom udało się ukraść 150 milionów dolarów w różnych tokenach.

OneCoin prał środki przy użyciu kont w jednym z najstarszych banków w USA
W lutym 2017 r. Bank of New York Mellon (BNY Mellon) zauważył, że przez jego system przechodzą transakcje, które należy uznać za podejrzane. W procesie przelewania środków ewidentnie zastosowano technikę prania pieniędzy, która polega na wysyłanie wielu transakcji. Chodziło o przelewy na łącznie 137 milionów dolarów. Wszystkie pochodziły od podmiotów powiązanych z OneCoinem.

Polecamy produkty których również używamy:

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie ledger_nano.jpg
Admiral Markets

0 Shares:
Może Ci się spodobać
Więcej

Trend is your friend

Kwiecień ostudził trochę emocje na rynku, ale to nie znaczy, że nic się nie dzieje. Zgodnie z naszym…