Napływ kapitału na rynek kryptowalut, większy ruch w sieci BTC, Binance wstrzymuje przelewy

W dzisiejszy przeglądzie tygodnia przeczytacie między innymi o zwiększonym ruchu na sieci BTC, napływie kapitału na rynek kryptowalut ze strony instytucji czy oczywiście o wstrzymaniu przelewów przez Binance. Jak widać dzieje się dużo nie tylko na wykresie Bitcoina, ale również w adopcji kryptowalut. Zapraszamy do lektury podsumowania poniżej.

1. Napływy od inwestorów instytucjonalnych na rynek kryptowalut są na najwyższym poziomie od 7 miesięcy
Noworoczne odbicie o 40% na wykresach cenowych bitcoina doprowadziło do największego napływu środków na ten rynek od inwestorów instytucjonalnych od czerwca 2022 roku. Sam ostatni tydzień stycznia odnotował przypływ funduszy opiewających na kwotę 117 mln dolarów.

2. Binance wstrzymuje przelewy bankowe w USA. Co się dzieje?
Binance, największa giełda kryptowalut na świecie, ogłosiła, że od 8 lutego wstrzymuje wszystkie przelewy bankowe w dolarach amerykańskich dla swoich klientów spoza Stanów Zjednoczonych. http://Binance.US , oddział amerykański giełdy, zapewnił jednak, że wstrzymanie nie dotyczy tamtejszych klientów.

3. Rozmiar bloków Bitcoina osiąga ATH. Dlaczego?
Średnia wielkość bloków włączanych codziennie do blockchaina Bitcoina wynosi obecnie około 2 MB. Jest to najwyższy poziom w historii pierwotnej kryptowaluty – wynika z danych firmy OKLink.

4. Adopcja kryptowalut w Brazylii postępuje. Najstarszy bank w kraju umożliwia płacenie podatków w cyfrowych aktywach
Od dłuższego czasu otrzymujemy coraz to wyraźniejsze sygnały świadczące o tym, że w Brazylii adopcja bitcoina oraz pozostałych cyfrowych aktywów wzrasta. Po przełomowych regulacjach, które ustanowiono w ostatnich dniach poprzedniego roku, przyszedł czas na praktyczny przykład adopcji kryptowalut. Wszystko za sprawą Banco do Brasil – najstarszej instytucji bankowej działającej nieprzerwanie w kraju, która umożliwi swoim klientom rozliczanie podatków w tego typu aktywach.

5. Localbitcoins, najstarsza giełda peer-to-peer, kończy działalność po 10 latach
Po 10 latach swojej działalności, założona w 2012 roku w Helsinkach giełda kryptowalut Localbitcoins ogłosiła zakończenie swojej działalności. Platforma była pierwszą giełdą typu peer-to-peer przeznaczoną do handlu bitcoinami.

W dzisiejszy przeglądzie tygodnia przeczytacie między innymi o zwiększonym ruchu na sieci BTC,

6. PayPal wstrzymuje projekt rozwoju swojego stablecoina
Jak wynika z raportu rocznego, PayPal, wiodąca instytucja finansowa, ujawniła, że posiadała aktywa kryptowalutowe o wartości 604 milionów USD w imieniu swoich klientów na dzień 31 grudnia 2022 roku.

7. Opłaty w sieci Bitcoin osiągają najwyższy poziom od listopada 2022 roku
Opłaty transakcyjne w sieci Bitcoin podwoiły się w ciągu ostatnich dwóch tygodni, przechodząc z 0,77 USD w dniu 29 stycznia do wysokiego poziomu 1,95 USD w dniu 10 lutego. Mediana opłaty transakcyjnej blockchaina również wzrosła do 0,73 USD z 0,25 USD w dniu 30 stycznia. CryptoQuant zauważył również, że transakcje Ordinals NFT zwiększyły aktywność sieci do poziomów z maja 2021 roku, kiedy to Chiny zakazały kryptowalut.

8. Władze Chin rozdały mieszkańcom kilku miast cyfrowe juany o wartości 26 mln USD
Władze Chin przekazały cyfrowe juany o wartości ponad 26 milionów dolarów mieszkańcom Shenzhen, Jinan, Lianyungang i Hangzhou. Chcą przyspieszyć adopcję CBDC. Okazją jest jedno z największych świąt w kraju.

9. JPMorgan zainteresowany tokenami depozytowymi – mają przewagę nad stablecoinami i CBDC
JPMorgan Chase i konsultanci Oliver Wyman przyjrzeli się technologii blockchain w bankowości komercyjnej w raporcie opublikowanym 9 lutego. Jak dotąd w tej sferze dominowały stablecoiny i cyfrowe waluty banków centralnych (CBDC), ale autorzy zwracają uwagę na zalety oferowane przez depozyt monety pod względem stabilności i niezawodności.

JPMorgan zainteresowany tokenami depozytowymi – mają przewagę nad stablecoinami i CBDC

10. Staking kryptowalut w USA zakazany? SEC przechodzi do ofensywy i uderza w Kraken’a
Świat obiegła wiadomość o tym, że giełda Kraken wstrzymuje staking kryptowalut i wszystko wskazuje na to, że nie zamierza przywracać tej usługi w przyszłości. Wszystko przez „sesję za zamkniętymi drzwiami SEC’u” i decyzje, które na tej sesji zapadły. Według źródeł portalu Coindesk oraz Bloomberga, w ramach ugody Kraken zgodził się zamknąć wszystkie „operacje stakingu” dla klientów z USA oraz zapłacić grzywnę w wysokości 30 mln dolarów

11. Izrael chce zrównać kryptowaluty z papierami wartościowymi
Nowa propozycja ma na celu zmianę definicji papierów wartościowych i uwzględnienia „aktywów cyfrowych” wykorzystywanych do inwestycji w ogólnych regulacjach finansowych. Doprecyzowano definicję „aktywów cyfrowych” jako cyfrowej „reprezentacji” wartości lub praw wykorzystywanych do inwestycji finansowych

12. Pierwsze wypłaty na testnecie Ethereum zakończyły się sukcesem
Możliwość wycofania Ethereum (ETH) z kontraktu stakingowego ETH 2.0 jest coraz bliżej. W zeszłym tygodniu uruchomiono nową sieć testową o nazwie Zhejiang, a w tym tygodniu wdrożono modernizację Shanghai-Capella (Shapella). Jak podają deweloperzy, udało się już zrealizować pierwsze wypłaty ETH.

13. Urząd Skarbowy sprzedaje Bitcoina
W następnym miesiącu Gliwicki Urząd Skarbowy przeprowadzi nietypową licytację w swojej siedzibie. Będzie to jedno z pierwszych tego typu wydarzeń w województwie śląskim. Krajowa Administracja Skarbowa wystawi bowiem na licytację Bitcoina. Urząd Skarbowy w Gliwicach posiada dokładnie 0,12728813 Bitcoina, którego wartość na ten moment to około 13 tysięcy złotych.

Polecamy produkty których również używamy:

Maciej Grzegorczyk
crypotiony
Kup taniej ledgera
Informacje krypto z najlepszych serwisów w Polsce

Jeżeli uważasz, że jest produkt lub usługa w zakresie kryptowalut godna uwagi to daj nam znać na Messengerze lub na kontakt@jpktraders.pl.

0 Shares:
Może Ci się spodobać