Rosja vs Ukraina – reakcja Bitcoina

Rosja vs Ukraina - reakcja Bitcoina

Notowania kryptowalut jako ryzykownego instrumentu są szczególnie czułe na wojnę. Co ciekawe dotychczasowe spadki BTC są nikłe w porównaniu do rynku akcji. Jest to pierwszy wojenny „sprawdzian” kryptowalut, w tym kontekście szczególnie interesujące jest jak rynek je potraktuje – czy bardziej jako przystań bezpieczeństwa podobną do złota czy jako spekulacyjne aktywo.

Rynek kryptowalut zareagował na eskalację konfliktu między Rosją a Ukrainą spadkiem. Notowania Bitcoina jednak nie spadły poniżej 34 500 $. Prawdopodobnie, w kontekście większej eskalacji konfliktu między Rosją a Ukrainą, rynek kryptowalut będzie odnotowywał spadki.

Ciężko jest natomiast na chwilę obecną przewidywać jak ukształtuje się ta sytuacja. Jedną z sankcji jakie chcą nałożyć na Rosję jest decyzja o odcięciu jej od SWIFT, która być może będzie miała wpływ na rynek kryptowalut. Można przewidywać rożne scenariusze, ale jedno jest pewnie – należy teraz zachować szczególną ostrożność.

Dla tych którzy zamierzają kupić BTC radzimy poczekać na wbicie poziomu 40 000 $ i wytestowaniu go od góry z wyraźnym sygnałem kupna.

Rynek kryptowalut zareagował na eskalację konfliktu między Rosją a Ukrainą spadkiem. Notowania Bitcoina jednak nie spadły poniżej 34 500
BTC/USD 1D. Źródło tradingview.com profil JPK Traders

Poziomy wsparcia i oporu

Są to jedne z najważniejszych pojęć w analizie technicznej. Mogą być definiowane, jako poziom lub jako strefa, gdzie dochodzi do silnej reakcji ceny. Wsparcie to miejsce gdzie cena w przeszłości broniła przed dalszym spadkiem cen. Analogicznie opór, to miejsce gdzie cena w przeszłości broniła przed dalszym wzrostem cen.

Należy pamiętać o tym, że przebite wsparcie staje się oporem, a przebity opór zamienia się we wsparcie – zgodnie z zasadą zmiany biegunów. To właśnie w tych miejscach profesjonalni traderzy zajmują swoje pozycje na rynku.

Wsparcia i opory to nie tylko poziome linie lub strefy ale mogą być nimi również linie trendu, kanały trendu, poziomy fibonaciego, lub średnie.

Dodatkowe dane

1. Mempool

Na chwile obecną fee wynosi 3.1 sat/byte ($0.31). Średnia fee z ostatnich 7 dni wyniosła BTC 1.0 sat/byte ($0.10)

2. Przepływ pieniądza. Ostatnie 24/h.

Stan na 27.02.2022. Źródło coinlib.io

3. Ilość adresów powyżej 1000 Bitcoina do ceny

Minimalnie spada liczba adresów powyżej 1000 BTC w stosunku do ceny Bitcoina

4. Ilość BTC przechowywana w portfelach wszystkich giełd.

Ilość BTC w portfelach wszystkich giełd. (Wzrost liczby oznacza wzrost podaży BTC na sprzedaż, zakup altcoinów i handel z marżą.).

Źródło cryptoquant.com

5. Pi Cycle jest przydatny do wskazywania, kiedy rynek jest przegrzany.

Pi Cycle Top przydaje się do wskazania, kiedy rynek jest bardzo przegrzany. Tak przegrzany, że krótkoterminowa średnia krocząca, która jest średnią kroczącą z 111 dni, osiągnęła wielokrotność x2 średniej kroczącej z 350 dni. Historycznie korzystne okazało się sprzedawanie Bitcoina w tym czasie w cyklach cenowych Bitcoina.

Polecamy produkty których również używamy:

Maciej Grzegorczyk
crypotiony
Kup taniej ledgera
Informacje krypto z najlepszych serwisów w Polsce

Jeżeli uważasz, że jest produkt lub usługa w zakresie kryptowalut godna uwagi to daj nam znać na Messengerze lub na kontakt@jpktraders.pl.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

0 Shares:
Może Ci się spodobać
Ethereum aktualizacja. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami
Więcej

Ethereum jak po sznurku

Ethereum bije nowe szczyty zgodnie z ostatnim scenariuszem. Czy należy kupować teraz kolejne czy wstrzymać się z zakupem?…
Więcej

Podsumowujemy miesiąc

Ranking Kryptowalut Wrzesień 2020 Miesiąc rozgrzany za sprawą DeFi a wraz z nim przygotowaliśmy podsumowanie, które możecie zobaczyć…
bitcoin analiza wideo
Więcej

Bitcoin dalej w kanale

Szybki wgląd w sytuację BTC na naszym kanale na Tradingview, a w niej odpowiedzi czy warto zawierać jakiekolwiek…