W dzisiejszym podsumowaniu pare słów o dwóch instytucjach (m.in. PayPalu) deklarujących spore zapotrzebowanie na kryptowaluty. Adopcję blockchaina przez Olsztyn oraz zainteresowanie Elżbiety II dotyczące DLT. Ponadto planowana data startu projektu FB – Libra i wiele więcej..
1. PayPal zapowiada zakupy w krypto, ale ogranicza traderów
PayPal z dnia na dzień stał się nowym wielorybem na rynku kryptowalut. Aktualnie kupuje 70% wydobywanego Bitcoina, a nie wprowadził jeszcze nawet wszystkich zapowiadanych funkcjonalności.
2. Olsztyn pierwszy na świecie wykorzystuje Ethereum w służbach ratowniczych
Olsztyn jest pierwszym miastem w Polsce i na świecie, które zdecydowało się wykorzystać technologię blockchain w pracy służb publicznych. We wprowadzonej innowacji zdecydowano się zastosować system rozproszonych rejestrów na Ethereum dla usprawnienia pracy służb ratowniczych: policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego
3. Facebook uruchomi w styczniu Stablecoina Libra z ustaloną wartością dolara
Projekt cyfrowej waluty Libra na Facebooku może wreszcie wystartować w styczniu 2021r. wraz z wprowadzeniem stablecoina o ustalonej wartości dolara.
4. 2021: „Niech to! Instytucje wykupiły wszystkie bitcoiny!”
Firma warta 275 miliardów dolarów poinformowała SEC, że planuje inwestycję w wysokości ponad 500 milionów dolarów z funduszu Macro Opportunities za pomocą GBTC.
5. Królowa jest zainteresowana technologią blockchain
Brytyjska królowa Elżbieta II wyraziła zainteresowanie czasopismem naukowym w pełni poświęconym technologii blockchain. Wygląda na to, że monarchini nawet w wieku 94 lat pozostaje otwarta na rozwój świata nowych technologii i kryptowalut.
6. Kapitalizacja rynkowa Tethera wzrasta o 1 miliard USD w zaledwie 9 dni
Największy stablecoin, Tether (USDT), odnotował wzrost kapitalizacji rynkowej o 1 miliard USD w ciągu ostatnich 9 dni. Może to być odpowiedź na gwałtownie rosnącą cenę Bitcoina (BTC).
7. Regulować, nie niszczyć – mówi nigeryjski SEC.
Jak podają media, ponoć federalne ministerstwo finansów Nigerii prowadzi obecnie rozmowy z krajowym organem nadzoru nad papierami wartościowymi w celu opracowania nowych ram pewnych dla blockchaina i kryptowalut. W założeniu ma być to krok, który może przyspieszyć adopcję cyfrowych walut w największej afrykańskiej gospodarce.
8. Tether może zamrozić i zniszczyć twoje USDT! | Bomba z opóźnionym zapłonem?
7 września użytkownik platformy DeFi Swerve stwierdził, że przez pomyłkę wysłał do aplikacji kwotę 1 miliona dolarów USDT i stracił dostęp do tych pieniędzy. Wiadomość ostatecznie dotarła do CTO Tethera Paolo Ardoino, który zaproponował odzyskanie USDT z transakcji w imieniu użytkownika.
9. Ethereum 2.0 osiąga wymagane minimum depozytowe dla proof of stake
Ethereum 2.0 potrzebowało co najmniej 16 384 walidatorów, którzy zablokowali łącznie 524 288 ETH w celu uruchomienia blockchaina w konsensusie proof of stake. Dziś rano, praktycznie na godzinę przed deadlinem, ten warunek został spełniony.
10. Zainteresowanie Ethereum najwyższe od 2018 roku
Ethereum osiąga nowe rekordy i to nie tylko cenowe. Liczba wyszukań fraz związanych z drugą najstarszą kryptowalutą osiągnęła najwyższy poziom od stycznia 2018 roku.
11. Wenezuela: pracownicy służby zdrowia otrzymują od USA pomoc w USDC
Pomimo frustracji spowodowanych kontrowersyjnymi wyborami prezydenckimi w Wenezueli w 2019 r., pracownicy służby zdrowia otrzymują pomoc finansową dzięki kryptowalutom.
12. Liczba wielorybów BTC osiąga ATH
Według danych firmy analitycznej Glassnode, liczba wielorybów BTC osiągnęła ATH. Na rynku znajduje się prawie 2000 portfeli przechowujących ponad 1000 BTC.
13. Wg nowego raportu Satoshi Nakamoto był Londyńczykiem
Pojawiło się nowe spojrzenia na starą sprawę, które być może rzuca trochę światła na tożsamość i miejsce pobytu Satoshiego Nakamoto. Nowe badanie próbuje ustalić, gdzie przebywał Nakamoto podczas prac nad Bitcoinem. Wg raportu, najbardziej prawdopodobnym miejscem jest stolica Anglii – Londyn. Satoshi Nakamoto miał tam pracować nad Bitcoinem w latach 2008-2010.