Listopad za nami a cena Bitcoina ponownie znajduje się pod poziomem 60 000 $. Notowania po wybiciu tego oporu początkiem miesiąca dotarły niemalże do kolejnego psychologicznego oporu jakim jest 70 000 $.
Niedźwiedzie okazały się jednak silniejsi i sprowadziły kurs BTC ponownie aż do okolic 53 500 $.
Widać jak obszar 60 000 $ odgrywa istotną rolę – cena testowała go wile razy.
Część osób twierdzi, że to już koniec hossy i czekają nas długie spadki. Wróża powtórzenie tego co wydarzyło się w grudniu 2017 roku. Inni zaś wróżą nowe ATH. Kto będzie miał rację? Czy przekonamy się o tym w kolejnym miesiącu?
W przypadku wzrostów wg nas dobrym miejscem do dołączenia się będzie test wybitego psychologicznego oporu 70 000 $.
Jeżeli zaś cena będzie spadać to po teście wsparcia 50 000 $ będzie można sprzedawać.
Pamiętajmy też powiedzenie „Trend is your friend” i gra na jego odwrócenie bywa bardzo ryzykowna.
Dodatkowe dane
1. Mempool
Na chwile obecną fee wynosi 13.6 sat/byte ($1.97). Średnia fee z ostatnich 7 dni wyniosła BTC 1.0 sat/byte ($0.14)
2. Przepływ pieniądza. Ostatnie 24/h.
3. Ilość adresów powyżej 1000 Bitcoina do ceny
Minimalnie rośnie liczba adresów powyżej 1000 BTC w stosunku do ceny Bitcoina
4. Ilość BTC przechowywana w portfelach wszystkich giełd.
Ilość BTC w portfelach wszystkich giełd. (Wzrost liczby oznacza wzrost podaży BTC na sprzedaż, zakup altcoinów i handel z marżą.).
5. Pi Cycle jest przydatny do wskazywania, kiedy rynek jest przegrzany.
Pi Cycle Top przydaje się do wskazania, kiedy rynek jest bardzo przegrzany. Tak przegrzany, że krótkoterminowa średnia krocząca, która jest średnią kroczącą z 111 dni, osiągnęła wielokrotność x2 średniej kroczącej z 350 dni. Historycznie korzystne okazało się sprzedawanie Bitcoina w tym czasie w cyklach cenowych Bitcoina.
✅ Nasz komentarz również w najnowszym podsumowaniu miesiąca na Bithub.pl
Polecamy produkty których również używamy:
Jeżeli uważasz, że jest produkt lub usługa w zakresie kryptowalut godna uwagi to daj nam znać na Messengerze lub na kontakt@jpktraders.pl.
Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.