Jak kupić tokeny podczas ICO

Łatwy przewodnik krok po kroku

1. Zdobądź bitcoiny lub ethereum

Łatwo możesz je nabyć na przykład na giełdzie . Najlepiej transakcję rozpocząć przynajmniej tydzień przed planowanym ICO w którym chcesz uczestniczyć, tak aby przelew zdążył być zaksięgowany.

2. Przenieś swoje bitcoiny lub ethereum na własny portfel

Zarówno, gdy będziesz chciał potrzymać część waluty na dłużej, czy uczestniczyć w ICO musisz przelać ją na swój własny portfel. W przypadku ICO jest to kwestia techniczna – jeżeli posiadasz walutę na giełdzie to nie znasz prywatnych kluczy do swojego adresu, natomiast w przypadku trzymania bitcoina chodzi głównie o bezpieczeństwo (giełda zawsze może zostać zhakowana).

Na ogół ICO działają na prostej zasadzie – wysyłasz ethereum lub bitcoina na dany adres, a inteligentny kontrakt natychmiast odsyła z powrotem tokeny do ciebie. Natomiast nie posiadając prywatnego klucza do adresu, zamiast otrzymać tokeny – wzbogacisz giełdę.

Jeżeli używasz ethereum, które jest szeroko stosowane podczas ICO, możesz użyć strony My Ether Wallet, aby stworzyć swój własny portfel i na niego przenieść środki z giełdy. W przypadku używania Bitcoina, możesz stworzyć portfel na Mycelium.com. (Wiele ICO akceptuje również inne coiny, ale ETH i BTC są zdecydowanie najpopularniejsze}. Gdy przelejesz walutę na swój portfel, będziesz posiadał adress ethereum lub bitcoin do którego posiadasz prywatne klucze, a to oznacza, że będziesz mógł otrzymać również tokeny.

3. Weź udział w ICO poprzez wysłanie waluty na jego adres

Podczas sprzedaży tokenów wyświetli się adres do zbierania pieniędzy w określonym czasie. Sprawdź dwukrotnie czy adres na który wysyłasz krypto jest adresem z ICO. Oszuści podmieniają adresy na swoje, tak jak to miało miejsce w przypadku coindash.io, gdzie hakerzy podstawili swój adres na stronie i ukradli równowartość7,9 mln dolarów w ethereum

4. Gdy zdobędziesz już tokeny, sprawdź gdzie je przechowywać

Jeżeli zainwestowałeś sporą kwotę, najlepiej użyj portfela „zimnego” (nie połączonego z internetem), lub hardware takiego jak Trezor albo Ledger

5. A jeżeli twój portfel hardware nie obsługuje twoich tokenów…

Nie jest to częsta sytuacja, ponieważ większość tokenów obsługiwana jest za pomocą standardu ERC-20 (ustandaryzowany token w sieci Ethereum). Jednak w przypadku gdy trafisz na taki przypadek, możesz albo przechowywać coiny zaszyfrowane w pliku tekstowym na USB – następnie odłączyć pamięć od komputera i przechowywać w bezpiecznym miejscu, na przykład sejfie.

Albo zapisać na kartce papieru niezbędne informacje do odtworzenia prywatnych kluczy. Każda kryptowaluta powinna mieć instrukcję jak to zrobić, ponieważ metoda może się trochę różnić w zależności od waluty.

6. Przydatne linki

0 Shares:
Może Ci się spodobać
Więcej

Czy Blockchain ma przyszłość?

Przyszłość finansów może być zdominowana przez technologie blockchain. Śledzona globalna waluta wraz z wydajną infrastrukturą nie tylko spowoduje…