Ile zarabiają górnicy, KNF uderza, BitMEX pod nóż

W dzisiejszym tygodniowym podsumowaniu poruszymy kwestię tego ile górnicy zarabiają na opłatach transakcyjnych, kolejnych ostrzeżeń KNF dotyczących firm kryptowalutowych oraz oczywiście dalszych losów giełdy BitMEX

1. Górnicy ETH we wrześniu zarobili 166 mln na opłatach transakcyjnych
Wygląda na to, że kopanie kryptowalut na blockchainie proof-of-work (PoW) jest coraz bardziej opłacalne. Szczególnie dobrze wiedzą o tym górnicy Ethereum (ETH). W zeszłym miesiącu zarobili oni rekordową sumę 166 milionów dolarów z opłat transakcyjnych. Górnikom BTC udało się uzyskać zaledwie 26 mln..

2. KNF uderza w kolejne firmy z rynku kryptowalut.
KNF wpisało na swoją listę ostrzeżeń giełdę kryptowalut BTCDuke i firmę Tygrysia Maska sp. z o.o., która również działa na rynku handlu kryptowalutami..

3. Na świecie jest już 101 mln użytkowników kryptowalut
Według nowego raportu przygotowanego przez Cambridge Center of Alternative Finance, na świecie jest już 101 mln użytkowników kryptowalut. Raport wykazał ogromny wzrost rodzącej się branży, która w ostatnim czasie była traktowana jako alternatywa dla złota i rządowych obligacji oraz jako magazyn wartości podczas słabej sytuacji gospodarczej.

4. Bitcoin wkrótce oddzieli się od tradycyjnych rynków
Analityk rynku on-chain Willy Woo uważa, że ruchy rynkowe Bitcoina wkrótce przestaną korelować z ruchami na rynkach tradycyjnych, jak miało to miejsce do tej pory.

5. Fiasko próby generalnej ETH 2.0 | Kolejny testnet już niebawem
Jeszcze wczoraj wydawało się, że testnet Spadina to ostatnia prosta przed długo wyczekiwaną ETH 2.0. Ostatecznie rakieta nie wystartowała tak, jak powinna. Deweloperzy Ethereum skupili się teraz na przygotowaniu kolejnej wersji testnetu. Sieć Spadina miała fokusować się na tworzeniu bloków genesis. Nie spotkała się z szerszym zainteresowaniem… Dopadły ją problemy techniczne…

6. Blockchain | USA przyjęły nowe, ważne regulacje
Izba Reprezentantów USA przyjęła Digital Taxonomy Act i Blockchain Innovation Act. Regulacje zostały włączone do trzeciej ustawy, Consumer Safety Technology Act. Nowe rozporządzenie koncentruje się na ochronie konsumentów zarówno w zakresie ochrony przed oszustwami związanymi z kryptowalutami, jak i wykorzystania technologii blockchain w celu powstrzymywania takich oszustw.

7. Giełda BitMEX idzie pod nóż!
Giełda BitMEX oskarżona! Amerykański Departament Sprawiedliwości i Komisja ds. Handlu Kontraktami Terminowymi (CFTC) złożyły zarzuty przeciwko giełdzie kryptowalutowych instrumentów pochodnych – BitMEX i jej właścicielom-operatorom, w tym współzałożycielowi i dyrektorowi generalnemu Arthurowi Hayesowi.

8. Które giełdy kryptowalut zyskują na odpływie 45 000 BTC z BitMEX
Z BitMEX-a odpłynęły już środki przekraczające wartość 45 000 BTC. Od czasu postawienia znanej giełdy derywatywów w stan oskarżenia, inne giełdy kryptowalut odczuwają znaczny przypływ środków. Kto znajduje się wśród największych „beneficjentów” problemów BitMEX?

9. Rumunia wystawi skonfiskowane kryptowaluty na aukcję
Na początku tego tygodnia rumuńska Krajowa Agencja Zarządzania Zajętym Majątkiem (ANABI) ogłosiła, że przeprowadzi publiczną aukcję skonfiskowanych Bitcoinów i Ethereum.

10. Goldman Sachs kontynuuje rekrutację talentów ds. rozwoju zasobów cyfrowych
Firma zajmująca się bankowością inwestycyjną Goldman Sachs chce zwiększyć zatrudnienie w swoim zespole ds. aktywów cyfrowych, oferując trzy nowe stanowiska międzynarodowe.

11. Farming UNI napędza Uniswap do bycia pierwszą platformą DeFi o wartości 2 miliardów dolarów
Zabezpieczenie zablokowane na zdecentralizowanej giełdzie Uniswap przekroczyło 2 miliardy dolarów, co czyni ją pierwszą zdecentralizowaną platformą finansową (DeFi), która osiągnęła ten kamień milowy.

Polecamy produkty których również używamy:

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie ledger_nano.jpg
Admiral Markets

0 Shares:
Może Ci się spodobać
Więcej

Trend is your friend

Kwiecień ostudził trochę emocje na rynku, ale to nie znaczy, że nic się nie dzieje. Zgodnie z naszym…